ALTENDORF WA 80 X

Ergonomia: Altendorf WA 80 X z trzema motorycznymi osiami.

Numer jeden jeśli chodzi o ergonomię i łatwość obsługi. Panel sterowania na wysokości oczu pozwala na sterowanie maszyną w najdogodniejszej pozycji. Prowadnica wzdłużna napędzana elektromotorycznie. Zarówno cięcia krawędziowe, jak i ukośne, wykonywane są przy użyciu tego samego ogranicznika.

wa80_Prospekt_Produkt_0909_EN_ANSICHT_72dpi_028_4c_gb

Bedienungsanleitung_WA80_1-8_2007_GB 

Zmotoryzowana regulacja unoszenia/opadania tarczy
Elektromotoryczne podnoszenie i pochylanie agregatu piły głównej.

Panel sterowania na wysokości oczu Dzięki temu wszystkie centralne funkcje sterowania są zawsze widoczne. Jest on odchytlany i łatwo dostępny z każdej strony. Tarcza piły i ogranicznik równoległy regulowane są motorycznie.

Stół przesuwny Stoły w piłach Altendorf od lat słyną z gładkiego, dokładnego prowadzenia. Jedną z główny cech Altendorfa jest zastosowanie wałków w stole pomiędzy chromowanymi prowadnicami, które gwarantują absolutną precyzję. Takie rozwiązanie pozwala na sprawniejszą pracę, a przesuwanie obrabianego elementu nie wymaga tyle wysiłku, co w przypadku rozwiązania tradycyjnego. Wysoka jakość wykonania sprawia, że maszyna nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Sprawdzone rozwiązanie Altendorf przetrwało już dekady ciężkiej pracy w ciągłej obecności pyłów i wiórów. Przy każdym ruchu stołu zamontowane szczotki oczyszczają prowadnice. Cały system nie potrzebuje smarowania, aby prawidłowo działać. Od zaprojektowania unikalnego systemu podwójnych wałków w stole przez Wilhelma Altendorfa, wiemy, że nie ma lepszego rozwiązania pod względem, precyzji, płynności, odporności na skręcanie oraz niskich kosztów utrzymania. Ponad 130 000 użytkowników tych maszyn również się z nami zgadza.

Prowadnica równoległa Prowadnica wzdłużna z regulacją pozwala na uzyskanie płynnego i precyzyjnego cięcia.

 

Ogranicznik kątów i skosów: Ten, opatentowany przez Altendorf ogranicznik ze zintegrowanym wyrównywaniem długości ułatwia precyzyjne cięcia pod kątem i skośne za pomocą jednej funkcji. W obu pozycjach kąt nachylenia przestawia się bezstopniowo o 49° i można odczytać go na skali. Klapy ogranicznika mogą przeć przestawiane pojedynczo do maks. 3500 mm. Przy długościach od ok. 1700 mm przedłużenie teleskopowe przejmuje zewnętrzne klapy ogranicznika. W przypadku cięć skośnych, ogranicznik może być przestawiany, bez konieczności mocowania, bezstopniowo dzięki zintegrowanej regulacji długości.

Moc silnika

Moc silnika 4 kW (5,5 KM), prędkość obrotowa 4000 obr./min, regulowana ręcznie

Wysokość cięcia

Wysokość cięcia max. 125 mm

 

Przyłącze odciągowe specjalnie zaprojektowany system odciągowy pozwala na optymalny przepływ powietrza. Istnieje możliwość przełączania się pomiędzy kapturami. Wysokość cięcia z kapturem do 125 mm (z lub bez podcinaka)

 

Rama maszyny Specjalnie skonstruowana, całkowicie zamknięta rama maszyny zapewnia sprawne funkcjonowanie oraz wysoką stabilność.

 

Jednostka cięcia Płynność działania i niezwykła wydajność: jednostka tnąca to klucz do sukcesu naszych pił. Nasze maszyny produkowane są w oparcie o najnowsze technologie i standardy. Precyzyjny ruch zapewniają łożyska liniowe.

 

 

 

 

Podcinak zapobiega odpryskiwaniu płyty laminowanej. Unoszenie i opadanie jest zmotoryzowane. Gdy podcinak jest uruchomiony, udaje się do zadanej pozycji, a gdy jest wyłączony, chowa się pod stół piły. Posiada moc 0.75 kW (1 HP) i prędkość obrotową 8 200 obr./min.

 

Podcinak RAPIDO system RAPIDO pozwala na łatwiejsze i szybsze dostosowanie szerokości cięcia do piły głównej. Jak szybko? Maxymalnie w 3 minuty! W porównaniu z tradycyjnymi systemami, system RAPIDO oszczędza co najmniej 10 minut dzięki pile pozostające na maszynie podczas regulacji. Zakres regulacji: 2.8 – 3.8 mm. Prowadnica równoległa z precyzyjną regulacją pozwala na niezwykle dokładną regulację za pomocą śruby. Zakres regulacji: 2.8 – 3.8 mm.

 

Jednostronna prowadnica poprzeczna Umożliwia precyzyjne cięcie na ukos. Łatwa w instalacji. Możesz umieścić ją na stole przesuwnym bez najmniejszego wysiłku.

 

Przykładnica poprzeczna DIGIT L Dla uzyskania dokładności 1/10 mm. Wyświetlacz pokazuje wszystkie ustawienia zatrzymania jednocześnie i pozwala na kalibrację wszystkich prowadnic w jednej operacji. Baterie o dużej pojemności wraz z ładowarką są zawarte w zakresie dostawy.

 

Dwustronne ograniczniki cięcia DUPLEX Pozwalają bardzo szybko i dokładnie wyciąć dowolny kąt pomiędzy 0 a 90°. Pod kątem 45° elementy mogą zostać ucięte po obydwu stronach. Wymiary są ustawiane przy użyciu szkła powiększającego, skali oraz długości. Dostępny jest również DUPLEX D z cyfrowym wyświetlaczem kąta obliczanego z dokładnością do 1/100°.

 

DUPLEX DD System DD zyskał uznanie na całym świecie. Automatyczna korekta długości oraz elektroniczne obliczanie odległości od prowadnicy pozwalają na wysoką precyzję pracy. Dzięki systemowi DD ręczne sprawdzanie pomiarów oraz wykonywanie skomplikowanych obliczeń nie będą już więcej potrzebne.

STEG Kolejny suport stołu przesuwnego. Powiększa obszar podparcia (Szer: 400 mm) dla większych elementów. Pozwala na znacznie łatwiejszą obróbkę dużych paneli.

Zacisk szybko-działający Można go łatwo umieścić na stole przesuwnym oraz równie łatwo przesuwać. Dzięki zaciskowi obrabiany przedmiot jest mocno przymocowany do stołu. Takie rozwiązanie gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo przy jednocześnie bardzo niskich kosztach.

PALIN Długie, wąskie elementy mogą być cięte równolegle z absolutną dokładnością dzięki prowadnicy PALIN. Nie ma ograniczeń względem długości cięcia. Prowadnica działa jako dodatkowe wsprarcie obrabianego elementu. Dostępny również system cyfrowy z wyświetlaczem – PALIN D.

Przyłącze odciągowe

Górny króciec: mniejsze przyłącze: Ø = 50 mm, większe przyłącze: Ø = 80 mm

Dolny króciec: Ø = 120 mm

Spadek ciśnienia: 1 500 Pa na wszystkich króćcach średnica, Ø = 140 mm

Minimalne zapotrzebowanie na powietrze Vmin = 1 150 m3/h at 20 m/sec.

Zasilanie elektryczne

Moc silnika (kW) 4,0

Napięcie (V) 380 – 420

Częstotliwość (Hz) 50

Prąd (A) bez/z podcinakiem 11,5/13,5

Bezpieczniki (A) 25

Szerokość cięcia

Szerokość cięcia (mm) 800 1 000 1 300

Długość cięcia

Maksymalne długości cięcia przy użyciu zacisków lub przykładnicy poprzecznej.

Długość stołu (mm) 2250 3000 3200

Długość cięcia (mm) 1905 2905 3105

Długości cięcia z ręcznym przesuwem.

Głębokość cięcia

Z lub bez podcinaka

Średnica tarczy (mm) 250 300 315 350 400

Głebokość cięcia pionowo (mm) 0-50 0-75 0-82 0-100 0-125

Głębokość cięcia przy 45° (mm) 0-33 0-50 0-56 0-70 0-87

Zapotrzebowanie na miejsce (wymiary maszyny)

Twój WA 80 potrzebuje określoną ilość miejsca jak poniżej:

A Długość stołu przesuwnego + 290 mm

B Długość stołu przesuwnego + 360 mm

C Ogranicznik kątowy 2 500 mm: 1 445 – max. 2 630 mm Ogranicznik kątowy 3 200 mm: 1 800 – max. 3 350 mm

D Szerokość cięcia + 310 mm

Waga maszyny 1000 kg

Wysokość stołu 910 mm

Call Now Button