Pilarka jest bardzo istotną kategorią elektronarzędzi. Szeroko wykorzystuje się ją podczas prac wykończeniowych, stolarskich, budowlanych. Pilarka łańcuchowa spalinowa to również niezbędne urządzenie stosowane przy pracach porządkowych, wykonywanych w ogrodzie, parku, czy lesie. Ten charakterystyczny typ pilarek umożliwia przycinanie suchych konarów drzew oraz krzewów, bądź wycinanie całych drzew, a później cięcie ich na małe kawałki.
Pilarki dzieli się na sprzęty elektryczne oraz spalinowe. Na rynku dostępne są także pilarki akumulatorowe – te ostatnimi czasy znacznie zyskują na popularności. W ramach innego podziału pilarek (powszechnie bardziej znanego) wyróżnia się ich selekcje na bazie różnic w kształcie oraz typie umieszczonych w nich ostrzy.

Pilarki do drewna – rodzaje
Najbardziej popularnym typem pilarek do drewna są pilarki tarczowe. Standardowo umieszczone są w nich okrągłe tarcze tnące o różnych kształtach, wielkościach oraz ilościach zębów. Rodzaj zębów wieńczących tarczę jest zdeterminowany przez typ materiału, który pilarka może ciąć.
Dla pilarek do drewna wykorzystywane są tarcze z większymi zębami, które mają duży kąt wygięcia – odpowiadający kierunkowi ruchu wskazówek zegara. Następny powszechny rodzaj pilarek do drewna to pilarki taśmowe posiadające zębatą taśmę, której obwód jest zamknięty. Tego typu pilarki stosowane są do cięć podłużnych, poprzecznych, profilowanych i skośnych. Następny typ pilarek to wyrzynarki. Posiadają one niedługi brzeszczot, który pracując z góry na dół, dokonuje cięcia drewna, albo innego surowca sztucznego, bądź metalu. Oczywiście trzeba użyć właściwego brzeszczotu.


Przy pracach ogrodowych stosowane są pilarki łańcuchowe posiadające metalowy łańcuch zakończony dużą ilością zębów, przypominających kształtem literę U. Taki typ pilarek umożliwia cięcie drewna, również tego grubego. Dlatego stosuje się ją przygotowując opał albo wykonując prace w ogrodzie, czy lesie.

Wykorzystanie pilarek do drewna
W zależności od typu, pilarki do drewna stosuje się w różnych przypadkach. Przy wykonywaniu prac stolarskich, szczególnie tych, które wymagają dużej dokładności cięcia, zazwyczaj stawia się na specjalistyczne pilarki taśmowe. Tego typu pilarki umożliwiają cięcie drewna pod dowolnym katem, przy wykazywaniu ogromnej dokładności i dobrego tempa pracy. Podczas prac wykończeniowych oraz podczas konstrukcyjnych prac budowlanych, zazwyczaj wybiera się nieskomplikowane w obsłudze pilarki tarczowe, z kolei podczas prac dokładniejszych, najlepiej służą niezbyt duże wyrzynarki. Wykonując prace w terenie warto mieć pod ręką spalinowe wersje tych urządzeń o dużej mocy, natomiast wykonując prace przydomowe, w ogrodzie, czy sadzie – najlepiej sięgnąć po elektryczne pilarki łańcuchowe.
Podczas poszukiwania nowej pilarki do drewna, najlepiej jest rozejrzeć się za modelem pasującym do charakteru danej pracy, jaką będziemy chcieli przy jej użyciu wykonać. Zwracajmy też uwagę na moc sprzętu, metodę jego produkowania oraz dodatkowe jego funkcje, które pozwolą nam na jego bezpieczniejsze korzystanie.

Po specjalistyczne pilarki do drewna serdecznie zapraszamy Państwa do naszej firmy! Dysponujemy najlepszymi sprzętami, wykonanymi przez doświadczonych fachowców. Gwarantujemy ich wysoką jakość, niezawodność i długą użyteczność.

Call Now Button