Dobranie sprzętów do warsztatu stolarskiego to nie lada wyzwanie.

Podczas ich zakupu, należy głównie skupić się na właściwościach technicznych – wyposażeniu, masie, dostępnych funkcjonalnościach. Ważne jest również to, by były one kompatybilne ze specyfikacją określonego warsztatu.

Maszyny muszą być takie, aby możliwe było zrealizowanie za ich pomocą usług przyjmowanych w określonym miejscu pracy.

Produkując meble w stolarniach najpierw właściwie przycina się większe płyty wiórowe do mniejszych wymiarów. Zgodnie ze złożonym zamówieniem przez klienta zostaje przygotowane zlecenie i niezbędne elementy. Wykonawca na bazie tego programuje właściwy przebieg produkcyjny, a więc wdraża do komputera istotne właściwości – m.in. rozmiary formatek.

Wprowadzanie tego typu informacji może przebiegać poza halą produkcyjną. Warsztaty stolarskie mogą zaopatrzyć się w aplikacje, które pozwolą właściwie zaprogramować sprzęty.

Dzięki temu cały tok produkcyjny skraca się, pracownicy nie muszą bowiem czytać zamówień i rozmawiać bezpośrednio z klientem.

Maszyna jest bardzo dobrze przygotowana do przeprowadzenia przecinania płyty.

Kiedy piła panelowa jest zaprogramowana, płytę właściwie układa się na blacie urządzenia. Wzór papieru musi być ustawiony we właściwą stronę, a pływa natomiast musi być tak ustawiona by zapewniała całkowite użycie jej płaszczyzny.

Tutaj warto zastosować podnośnik podciśnieniowy – pozwala on jednej osobie przełożyć taflę o większych rozmiarach.

Przy produkcji mebli kolejną czynnością jest przycięcie formatek – te początkowo znajdujące się na palecie, trafiają później do okleiniarek.

Później obrabia się formatki z wykorzystaniem centrum obróbczego.

Na tym etapie wdraża się informacje związane z niezbędnymi otworami.

Dzięki maszynie można nawiercać otwory zbieżnie na częściach z prawej i lewej strony. Dzięki temu cały przebieg jest szybszy.

Także frezowanie może objawiać się tylko tym, że wystarczy właściwie ułożyć większą taflę płyty, wyznaczyć profil i wdrożyć dane do urządzenia.

Formatki przodów, które obrobiono, należy później precyzyjnie wyczyścić z wszelkich zabrudzeń.

Takie elementy przekazuje się później do miejsca, w którym na ich płaszczyznę nanoszony jest klej, a później wykonuje się foliowanie.

W czasie foliowanie wokół musi być bardzo czysto, dlatego najlepiej przeprowadzić je w jakimś innym, odpowiednim punkcie.

Na koniec, gotowe już elementy zanosi się na hale, tam montuje się je i pakuje.

Call Now Button