Sprężarka wykorzystywana jest w celu pozyskania optymalnego ciśnienia sprężonego gazu albo doprowadzenia do jego przepływu. Stosowana jest przez przemysł albo przez osoby podczas prac domowych. Kompresor to z kolei typ sprężarki. Oba sprzęty powodują podwyższenie ciśnienia powietrza. Sprężarka jest potrzebna do właściwego funkcjonowania wielu sprzętów, jakie nas otaczają. Jest zamontowana m.in. w lodówce. Solidny kompresor z kolei jest podstawą dla wielu urządzeń. Dzięki niemu można piaskować, lakierować, napędzać piły. Do niego dołącza się klucze pneumatyczne, które pozwalają szybko i łatwo odkręcić i zakręcić każdą śrubą. Kompresor to bardzo ważny przyrząd w zastosowaniach warsztatu.

Wyróżnia się kompresory różnej wielkości. Jeśli chcemy zakupić takie urządzenie np. do garażu, najlepiej postawić na to małe. Przy jego użyciu możliwe jest pompowanie opon, czyszczenie czegoś sprężonym powietrzem, lekkie wypiaskowanie i lakierowanie blacharki. Problem, jaki zazwyczaj występuje wiąże się nie tak bardzo z mocą kompresora, co z wielkością butli. Skuteczniej pracuje kompresor, którego pojemność jest większa. W wyniku działania pompy, cały zbiornik zostaje napełniony powietrzem, które jako sprężone napędza różnorodne sprzęty peryferyjne. Większy zbiornik pozwala dłużej pracować, zachowuje przy tym wysokie ciśnienie. Twierdzi się, że kompresor wysokiej jakości posiada spory pojemnik.

Sprężarka – zastosowanie
Zastosowanie sprężarki jest zdecydowanie obszerniejsze w odróżnieniu od kompresora. Wykorzystywana jest np. do sprzętów AGD, które na co dzień używane są w naszych domach (odkurzacz, suszarka do włosów i inne), do samochodu, a także do wielu urządzeń, jakie stosuje się w przemyśle. Bez wątpienia, sprężarki nie może zabraknąć w żadnym garażu. Jest przydatna podczas pompowania kół samochodowych, malowania płotu, bądź samochodu. Z jej pomocą można również bardzo dokładnie oczyścić sprzęty, przyrządy, ale także niektóre meble ogrodowe.

Kompresor do zastosowania przydomowego
Tutaj wyróżnia się podział na:
– kompresor olejowy – bardzo dobry do częstego stosowania, wydajny, ale niestety trzeba smarować olejem pompę sprężarki
– kompresor bezolejowy – jest bezobsługowy, nie tak wydajny, jak ten powyższy, w krótkim czasie się nagrzewa, należy go wykorzystać podczas łatwych zadań domowych.

Ci, którzy nie lubią szczególnie majsterkować, a kompresor ma stanowić dla nich tylko ułatwienie do wykorzystania w nieprzewidzianych przypadkach, powinni wybrać kompresor bezolejowy.

Ci, którzy zdecydowanie lubią sami majsterkować w aucie, albo przeprowadzać różnorodne prace przydomowe, powinni wybrać wersję olejową.

Jeśli chodzi o sprężarki – bardzo dobrej jakości tego typu urządzenia znajdą Państwo w ofercie firmy Hebrock. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, a także do zakupu!

Call Now Button