Obecnie zakupić można mnóstwo maszyn, którymi dokonuje się obróbki m.in. wielu różnych tworzyw drewnianych. Mają one zastosowanie w niejednej dziedzinie przemysłu. Wśród takich maszyn wyróżnić można okleiniarkę, którą wykonuje się wstępne frezowanie.

Proces ten polega na tym, że cyklinuje oraz czyści się płaszczyznę drewna. Podczas frezowania wstępnego stosuje się frezy przeciwstawne, które najczęściej zamieszcza się na głowicach sprzętu, którym frezujemy element. Poprzez ich wykorzystanie mamy gwarancję na przeprowadzenie dobrej jakości procesu frezowania oraz obrobienia elementu. W skład frezowania wstępnego zalicza się też obcięcie przednie i tylnie dzięki podwójnej piłce. Obróbka górna i dolna z kolei wymaga użycia oddzielnego frezu. Nowatorska okleiniarka z wstępnym frezowaniem obejmuje komputer sterujący, posiadający wyświetlacz klasy LCD. Atutem tej okleiniarki jest to, że jest ona bardzo łatwa jeśli chodzi o użycie. Wystarczy włączyć, czy wyłączyć zawierające się w niej agregaty. Samo włączenie maszyny także nie jest niczym skomplikowanym. Cała czynność opiera się na wykorzystaniu wyszczególnionego przycisku.

Okleiniarka z wstępnym frezowaniem to maszyna bardzo funkcjonalna i dokładna.

Tego typu sprzęt można też zastosować podczas procesu wykańczającego meble, do których stworzenia wykorzystano drewno, a także detale drewnopodobne.

Cały przebieg tworzenia okleiny dzieli się na kilka szczebli:– Pierwszy polega na nałożeniu kleju na każdy brzeg płyty
– Później przykleja się brzegi z tworzywa, na jakie zdecydowano się wcześniej
– Tworzywo, które zostało należy zeszlifować, aby płyta była gładka
– W kolejnym etapie okleiniarka krzywoliniowa zaokrągla brzegi oraz usuwa niepotrzebne detale i pozostałości.

Na rynku zakupić można maszyny do okleinowania, które przeznaczone są do różnych celów i które wykazują inne możliwości.
Wyróżnia się takie klasy, które zazwyczaj dedykowane są mniejszym zakładom produkcyjnym, nie potrzebującym zautomatyzowania.

Natomiast tam, gdzie bardzo duże znaczenie ma czas i dokładność najlepiej zdecydować się na sprzęty całkowicie zautomatyzowane, które gwarantują obrobienie każdej krawędzi.
Maszyny zautomatyzowane i nowatorskie zapewniają w każdym zakładzie duży komfort oraz prostotę w obsłudze.

W jaki sposób je obsługiwać?

Odbywa się to na zasadzie wmontowanego komputera oraz elektronicznego sterownika. Maszyny do okleinowania używane są w wielu zakładach stolarskich jak również przemysłowych.

Call Now Button