ALTENDORF WA 80 TE

 

Z elektromotoryczną regulacją wysokości i nachylenia tarczy piły

Ergonomiczne sterowanie:

Z Altendorf WA 80 TE wysokość i kąt ostrza regulowane są za pomocą jednego przycisku. Cyfrowy wyświetlacz kąta pozostaje w polu widzenia przez cały czas trwania cięcia.

wa80_Prospekt_Produkt_0909_EN_ANSICHT_72dpi_028_4c_gb

Bedienungsanleitung_WA80_1-8_2007_GB

Z elektromotoryczną regulacją wysokości i nachylenia tarczy piły.

Zmotoryzowana regulacja unoszenia/opadania tarczy

 

Stół przesuwny Stoły w piłach Altendorf od lat słyną z gładkiego, dokładnego prowadzenia. Jedną z główny cech Altendorfa jest zastosowanie wałków w stole pomiędzy chromowanymi prowadnicami, które gwarantują absolutną precyzję. Takie rozwiązanie pozwala na sprawniejszą pracę, a przesuwanie obrabianego elementu nie wymaga tyle wysiłku, co w przypadku rozwiązania tradycyjnego. Wysoka jakość wykonania sprawia, że maszyna nie wymaga skomplikowanej konserwacji. Sprawdzone rozwiązanie Altendorf przetrwało już dekady ciężkiej pracy w ciągłej obecności pyłów i wiórów. Przy każdym ruchu stołu zamontowane szczotki oczyszczają prowadnice. Cały system nie potrzebuje smarowania, aby prawidłowo działać. Od zaprojektowania unikalnego systemu podwójnych wałków w stole przez Wilhelma Altendorfa, wiemy, że nie ma lepszego rozwiązania pod względem, precyzji, płynności, odporności na skręcanie oraz niskich kosztów utrzymania. Ponad 130 000 użytkowników tych maszyn również się z nami zgadza.

 

Prowadnica równoległa Prowadnica wzdłużna z regulacją pozwala na uzyskanie płynnego i precyzyjnego cięcia.

Prowadnica poprzeczna Dzięki regulacji prowadnicy, istnieje możliwość jej precyzyjnego dostosowania. Wytrzymała prowadnica poprzeczna pozwala na precyzyjne cięcie pod kątem 90°. Wszystkie ustawienia można łatwo odczytać ze skali.

Moc robocza

Moc robocza 4,0 kW (5.5 HP), prędkość obrotowa 4000 obr./min, regulacja ręczna

Wysokość cięcia

Wysokość cięcia max. 125 mm

Panel obsługi znajduje się na ramie maszyny. Wszystkie funkcje są łatwo dostępne. Jest on odchylany i łatwo dostępny z każdej strony. Tarcza piły i ogranicznik równoległy regulowane są motorycznie.

 

Przyłącze odciągowe specjalnie zaprojektowany system odciągowy pozwala na optymalny przepływ powietrza. Istnieje możliwość przełączania się pomiędzy kapturami. Wysokość cięcia z kapturem do 125 mm (z lub bez podcinaka).

Solidna i stabilna konstrukcja Korpus WA 80 jest zbudowany w ten sam sposób co kultowy model F 45. Specjalnie skonstruowana, całkowicie zamknięta rama maszyny zapewnia sprawne funkcjonowanie oraz wysoką stabilność

 

Płynność działania i niezwykła wydajność Jednostka tnąca to klucz do sukcesu naszych pił. Nasze maszyny produkowane są w oparcie o najnowsze technologie i standardy. Precyzyjny ruch zapewniają łożyska liniowe. Dzięki specjalnemu połączeniu pióro-wpust, maszyna łatwo i precyzyjnie przechyla się pod dokładnie określonym kątem.

 

Podcinak regulowany motorycznie Podcinak zapobiega odpryskiwaniu płyty laminowanej. Unoszenie i opadanie jest zmotoryzowane, regulacja w bok odbywa się ręcznie. Gdy podcinak jest uruchomiony, udaje się do żądanej pozycji, a gdy jest wyłączony, chowa się pod stół piły. Posiada moc 0.75 kW (1 HP) i prędkość obrotową 8 200 obr./min.

 

RAPIDO System RAPIDO pozwala na łatwiejsze i szybsze dostosowanie szerokości cięcia do piły głównej. Regulacja trwa maksymalnie 3 minuty! W porównaniu z tradycyjnymi systemami, system RAPIDO oszczędza co najmniej 10 minut dzięki pile pozostającej na maszynie podczas regulacji. Szerokość cięcia podcinaka ustawia się bezstopniowo w stosunku do tarczy głównej. Zakres regulacji: 2.8 – 3.8 mm.

  

Prowadnica równoległa z precyzyjną regulacją Prowadnica równoległa z precyzyjną regulacją pozwala na niezwykle dokładną regulację za pomocą śruby.

 

DIGIT X Cyfrowy wyświetlacz szerokości cięcia prowadnicy z precyzyjną, manualną regulacją. Ten elektroniczny system pomiarowy gwarantuje szybką, precyzyjną regulację prowadnicy równoległej. Wartości cykliczne są dokładnie powtarzane i można je odczytać na wyświetlaczu DIGIT X. Nawet jeśli prowadnica zostanie przesunięta, powróci do dokładnego tego samego miejsca, w którym znajdowała się wcześniej. W przypadku zmiany pozycji prowadnicy wymiary są korygowane automatycznie. Można wybierać między trzema szerokościami cięcia: 800, 1000, 1300 mm.

Jednostronna prowadnica poprzeczna Umożliwia precyzyjne cięcie na ukos. Łatwa w instalacji. Możesz umieścić ją na stole przesuwnym bez najmniejszego wysiłku.

  

Przykładnica poprzeczna DIGIT L Dla uzyskania dokładności 1/10 mm. Wyświetlacz pokazuje wszystkie ustawienia zatrzymania jednocześnie i pozwala na kalibrację wszystkich prowadnic w jednej operacji. Baterie o dużej pojemności wraz z ładowarką są zawarte w zakresie dostawy.

  

Dwustronne ograniczniki cięcia DUPLEX pozwalają bardzo szybko i dokładnie wyciąć dowolny kąt pomiędzy 0 a 90°. Pod kątem 45° elementy mogą zostać ucięte po obydwu stronach. Wymiary są ustawiane przy użyciu szkła powiększającego, skali oraz długości. Dostępny jest również DUPLEX D z cyfrowym wyświetlaczem kąta obliczanego z dokładnością do 1/100°.

DUPLEX DD System DD zyskał uznanie na całym świecie. Automatyczna korekta długości oraz elektroniczne obliczanie odległości od prowadnicy pozwalają na wysoką precyzję pracy. Dzięki systemowi DD ręczne sprawdzanie pomiarów oraz wykonywanie skomplikowanych obliczeń nie będą już więcej potrzebne.

STEG kolejny suport stołu przesuwnego. Powiększa obszar podparcia (Szer: 400 mm) dla większych elementów. Pozwala na znacznie łatwiejszą obróbkę dużych paneli.

 

Zacisk szybko-działający: Można go łatwo umieścić na stole przesuwnym oraz równie łatwo przesuwać. Dzięki zaciskowi obrabiany przedmiot jest mocno przymocowany do stołu. Takie rozwiązanie gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo przy jednocześnie bardzo niskich kosztach.

PALIN – Długie, wąskie elementy mogą być cięte równolegle z absolutną dokładnością dzięki prowadnicy PALIN. Nie ma ograniczeń względem długości cięcia. Prowadnica działa jako dodatkowe wsprarcie obrabianego elementu. Dostępny również system cyfrowy z wyświetlaczem – PALIN D.

Przyłącze odciągowe

Górny króciec: mniejsze przyłącze: Ø = 50 mm, większe przyłącze: Ø = 80 mm
Dolny króciec: Ø = 120 mm
Spadek ciśnienia: 1 500 Pa na wszystkich króćcach średnica, Ø = 140 mm
Minimalne zapotrzebowanie na powietrze: Vmin = 1 150 m3/h przy 20 m/sec.

Zasilanie elektryczne
Moc silnika (kW) 4,0
Napięcie (V) 380 – 420
Częstotliwość (Hz) 50
Prąd (A) bez/z podcinakiem 11,5/13,5
Bezpieczniki (A) 25

Szerokość cięcia
Szerokość cięcia (mm) 800 1 000 1 300

Długość cięcia
Maksymalne długości cięcia przy użyciu zacisków lub przykładnicy poprzecznej.
Długość stołu (mm) 2 000 3 000 3 200
Długość cięcia (mm) 1 905 2 905 3 105
Inne długości stołów na zamówienie.

Głębokość cięcia
Z lub bez podcinaka
Średnica tarczy (mm) 250 300 315 350 400
Głębokość cięcia pionowo (mm) 0-50 0-75 0-82 0-100 0-125
Głębokość cięcia pod kątem 45° (mm) 0-33 0-50 0-56 0-70 0-87

Zapotrzebowanie na miejsce (wymiary maszyny)

Twój WA 80 potrzebuje określoną ilość miejsca jak poniżej:
A Długość stołu przesuwnego + 290 mm
B Długość stołu przesuwnego + 360 mm
C Ogranicznik kątowy 2 500 mm: 1 445 – max. 2 630 mm
Ogranicznik kątowy 3 200 mm: 1 800 – max. 3 350 mm
D Szerokość cięcia + 310 mm

Waga maszyny 1000 kg
Wysokość stołu 910 mm

Call Now Button