tel. +48 660 702 041, adres email info@hebrock.pl
banner-img

ALTENDORF WA 8 X

 

Numer jeden pod względem łatwości obsługi i ergonomii: panel sterowania na poziomie oczu Altendorf WA 8 X można ustawić w pozycji najbardziej dogodnej dla operatora. Sterowanie motoryczne ogranicznikiem równoległym, łącznie pilarka posiada trzy osie motoryczne.

 

wa8_Prospekt_Produkt_CE_0909_EN_ANSICHT_72dpi_008_sf_gb

BA_WA_8_1.0_2010_GB

 
  Krok 2 - wybierz dodatki do maszyny

  Panel sterowania na wysokości oczu

   

  Wszystkie główne funkcje sterowania są zawsze widoczne. Panel obraca się w najwygodniejszą pozycję dla operatora i jest dostępny z obu stron maszyny. Regulacja zarówno tarczy, jak i ogranicznika równoległego odbywa się za pomocą silnika.

   

  Stół przesuwny

  Stół formatowy Altendorf słynie z płynnej i dokładnej pracy. Stół porusza się na dużych rolkach umieszczonych pomiędzy twardymi chromowanymi prowadnicami, co gwarantuje absolutną precyzję. Duże rolki zapewniają płynną pracę, co oznacza, że przesuwanie stołu nie wymaga żadnego wysiłku. Przy każdym ruchu stołu zamontowane szczotki oczyszczają prowadnice. Cały system nie potrzebuje ciągłej konserwacji, aby prawidłowo działać.

  Ogranicznik równoległy sterowany motorycznie

   

  Ogranicznik równoległy CNC o prędkości przesuwu 250 mm / sek. i dokładności +/- 1/10 mm. Wysoko precyzyjny, pięciopunktowy system wrzeciona z recyrkulacją łożysk kulkowych wymaga niewielkiej konserwacji i wraz z silnikiem jest dobrze chroniony dzięki integracji z profilem aluminiowym. Ogranicznik automatycznie rozpoznaje swoją pozycję, szczególnie w niebezpiecznym obszarze wokół tarczy i posiada awaryjny wyłącznik, aby wykluczyć niebezpieczeństwo zakleszczenia.

  Ogranicznik poprzeczny

  Solidnie zamontowany ogranicznik poprzeczny umożliwia precyzyjne cięcie pod kątem 90 °. Wszystkie ustawienia są łatwe do odczytania. Zderzaki są solidne, pozbawione luzów i można je łatwo przesuwać pojedynczo w całym zakresie cięcia poprzecznego.

   

  Duży kaptur

  Duży system odciągowo-zabezpieczający Altendorf wyróżnia się konstrukcją, która zapewnia zoptymalizowany przepływ powietrza. Można zmieniać wąski kaptur na szeroki w ciągu kilku sekund. Kaptur umożliwia cięcie na wysokości do 125 mm (z podcinakiem lub bez) i można go całkowicie odchylić na jedną stronę.

   

  Rama maszyny

  Rama maszyny WA 8 ma odporną na skręcanie ramę maszyny, zbudowaną w taki sam sposób, jak ramy maszyn serii F 45. Konstrukcja ramy zapewnia bardzo płynną pracę i stabilność.

  Piła główna

  Piła Altendorf to potęga wyprodukowana przy użyciu najnowszej technologii. Wał piły obraca się niezwykle płynnie: dzieje się tak, ponieważ jest on wyważany elektronicznie jako w pełni zmontowany zespół. Wysoce precyzyjny ruch pionowy zespołu jest liniowy dzięki bezobsługowym łożyskom prowadzącym. Solidne elementy nachylenia zawierają tradycyjny system połączeń na pióro i wpust firmy Altendorf, który pozwala całemu urządzeniu łatwo i precyzyjnie przechylać się pod odpowiednim kątem.

  Podcinak z automatyczną regulacją

   

  Podcinak zapobiega odpryskiwaniu płyt laminowanych. Podnoszenie i opuszczanie jest sterowane silnikiem, a regulacja boczna jest ręczna. Gdy podcinak jest włączony, przesuwa się na zapamiętaną wysokość. Kiedy tarcza główna lub podcinak są wyłączane, podcinak wraca z powrotem pod stół. Podcinak ma niezależny silnik o mocy 0,75 kW (1 KM) i obraca się z prędkością 8 200 obr. / min.

  RAPIDO

  System podcinania RAPIDO ułatwia i przyspiesza dopasowanie szerokości cięcia do szerokości tarczy głównej. Jak szybko? Około trzech minut, maksymalnie! W porównaniu z pracą z podkładkami regulacyjnymi, gdzie trzeba zdjąć tarcze z maszyny, aby zmienić szerokość, RAPIDO oszczędza co najmniej dziesięć minut, ponieważ tarcza pozostaje na maszynie podczas regulacji. Regulacja jest ciągła, więc RAPIDO można dostroić tak, aby pasowało do każdego głównego ostrza.

  Zakres regulacji: 2,8 – 3,8 mm

  DIGIT L

  Dokładność wynosi 1/10 mm przy ustawianiu wymiaru długości. Wyświetlacz pokazuje wszystkie ustawienia zatrzymania w tym samym czasie i umożliwia kalibrację wszystkich zatrzymań w jednej operacji.

  DUPLEX

  Ogranicznik DUPLEX umożliwia bardzo szybkie i dokładne cięcie każdego kąta od 0 do 90 °. Przy 45 ° można ciąć po obu stronach obrabianego elementu bez konieczności regulacji ogranicznika. Wymiary ustawia się za pomocą lupy, skali pomiarowej i skali kompensacji długości. Ogranicznik można ustawić w dowolnym miejscu wzdłuż stołu przesuwnego.

  Jednostronna prowadnica poprzeczna

  Umożliwia precyzyjne cięcie na ukos. Łatwa w instalacji. Mona umieścić ją na stole przesuwnym bez najmniejszego wysiłku.

  PALIN

  Długie, wąskie elementy mogą być cięte równolegle z absolutną dokładnością dzięki prowadnicy PALIN. Nie ma ograniczeń względem długości cięcia. Prowadnica działa jako dodatkowe wsparcie obrabianego elementu.

  STEG

  Zwiększa powierzchnię podparcia (szerokość: 400 mm) dla szerszych elementów. Znacznie ułatwia wymiarowanie dużych płyt.

  Ręczny docisk szybkomocujący

  Docisk można łatwo ustawić i zamocować na stole przesuwnym. Dzięki niemu obrabiany przedmiot jest solidnie zamocowany na stole i mocno dociśnięty do ogranicznika poprzecznego. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo przy bardzo niewielkich kosztach.

  Zapotrzebowanie na powierzchnię

  Z lub bez podcinaka

           

  Średnica tarczy (mm)

  250

  300

  315

  350

  400

  Wysokości cięcia, pionowo (mm)

  0-50

  0-75

  0-82

  0-100

  0-125

  Wysokości cięcia pod kątem 45° (mm)

  0-33

  0-50

  0-56

  0-70

  0-87

   

  A    Długość stołu przesuwnego + 290 mm

  B    Długość stołu przesuwnego + 360 mm

  C    Ogranicznik poprzeczny, do 3 200 mm: 1 800 – max. 3 350 mm

  D    Szerokość cięcia + 310 mm

  Waga maszyny
  1100 kg

  Wysokość stołu
  910 mm

  Call Now Button