NADAL TEN SAM, KULTOWY MODEL F 45.

Twój nowy Altendorf.

Nowe F45 to majstersztyk pod względem techniki i wyglądu. Od podstaw zaprojektowana podstawa maszyny przewyższa wszystkie dotychczasowe wartości w punktach sztywności skrętnej i niskiej wibracji. Gładki przód oraz swoboda ruchów nóg przy podłodze, pozwalają pracować bliżej maszyny i obrabianego elementu. Dopasowany konstrukcyjnie, legendarny gładki stół przesuwny nadal jest miarą wszystkich rzeczy, jeśli chodzi o cięcie i utrzymanie precyzji. 

Jak to działa?

Twój nowy Altendorf.

Przeminął czas kompromisów. Pierwszy raz to klient ustala, jak wyposażone powinna być jego nowe F45. To on decyduje, z jakim sterowaniem chce pracować i jak komfortowa powinna być jego praca z piłą formatową. Najważniejsza wiadomość: Do dyspozycji są cztery wersje sterowania i każdym (!) można poruszać urządzenie po czterech osiach i odchylać w obie strony agregat piły. Również ważne: Do każdego sterowania można dobrać bezpłatnie wszystkie opcje! Zadecydowaliśmy tylko o jednym: Sterowanie piły F45 znajduje się na wysokości wzroku. Ułatwia to pracę, ponieważ pracując w każdej pozycji, odchylany wyświetlacz znajduje się w zasięgu wzroku – również z prawej strony tarczy piły. Klient może wyposażyć swoje F45 według własnego życzenia. Jak już wspomnieliśmy – minął czas kompromisów.

Informacje dodatkowe

 

Wyposażenie standardowe

  Elektromotoryczne ustawianie wysokości wystawania i pochylenia piły głównej 0 – 46° z automatyczną korektą wysokości wystawania przy pochyleniu agregatu piły.
Panel sterowania na wysokości oczu, uchylny. Dzięki temu wszystkie centralne funkcje sterowania są zawsze widoczne. Jest on odchylany i łatwo dostępny z każdej strony.
Wysokość cięcia. Wysokość cięcia wynosi 154 mm (średnica tarczy piły 450 mm). Dzięki temu osiąga się większą wysokość cięcia zarówno podczas cięcia na długość, jak i podczas formatowania, a także podczas przechylania piły.
Przykładnica równoległa, manualne ustawianie, odczyt wymiaru na skali z precyzyjną regulacją szerokość cięcia 1 000 mm.
Przykładnica kątowa. Ogranicznik kąta ze stałą pozycją 90°, cięcie do 3200 mm, jest codziennym pomocnikiem przy precyzyjnych cięciach detali o różnych długościach i formatach. Regulowany ręcznie za pomocą skali.
Wózek wzdłużny, długość wózka 3000 mm.
Moc silnika 5,5 kW (7,5 KM) z trzema rodzajami obrotów 3/4/5000 obr./min.
  System mocowania narzędzi. System szybkiego mocowania narzędzia AKE.
   
   
   
   
   
   
   

 

Wybierz odpowiedni rodzaj sterowania

F45 ProDrive
STEROWANIE AŻ DO CZTERECH OSI I WIĘCEJ.
Obrotowe sterowanie wyznacza nowe standardy w obszarze łatwości obsługi, przejrzystości, bezpieczeństwa i komfortu. Już w tej wersji można sterować wszystkimi czteroma osiami. Wszystkie wartości i funkcje są czytelne na wy wyświetlaczu 90 mm. Zielonym przyciskiem przywołuje się funkcję wysokości i nachylenia tarczy piły w obie strony (+/- 46 °), w zależności od opcji wyposażenia również ogranicznik równoległy CNC, kątowy, podcinak i VARIO (bezstopniowa regulacja prędkości 2000-6000 obr./min ) . Białymi przyciskami wprowadza się wartości. Oczywiście można włącznie operować sterowaniem. Również można dobrać do Altendorf różne opcje wyposażenia, które są potrzebne!

Szczegóły:

 •  elektromotoryczna regulacja wysokości i nachylenia, z obu stron (+/- 46°), głównej tarczy piły z automatyczną korektą i cyfrowym wyświetlaczem.
 • elektromotoryczna regulacja ogranicznika równoległego*
 • elektromotoryczna regulacja ogranicznika kątowego z ruchomą osią*
 • automatyczna korekta wymiarów przy ograniczniku równoległym i kątowym podczas nachylania agregatu piły. Cyfrowy wyświetlacz liczby obrotów lub bezstopniowa regulacja obrotów (VARIO)*
 • elektromotoryczna regulacja podcinaka, 2 lub 3 osie*
 • bezstopniowe dostrajanie osi dzięki przyciskom +/- *
 • kontrola docisku próżniowego w podwójnym wózku rolkowym *
 • łatwa kalibracja osi Diagnoza maszyny Licznik godzin roboczych Port USB Wywoływanie ostatnio wprowadzonych wymiarów (funkcja powrotu) 99 programów

* wyposażenie opcjonalne

 

Wyposażenie opcjonalne

F 45 EvoDrive
WBUDOWANE UŁATWIENIE W PRACY.
Nowe F45 EvoDrive wyposażone jest w 7’’ ekran dotykowy z klawiaturą do wprowadzania wymiarów obrabianego elementu. Dzięki temu można sterować aż do czterech osi; możliwe jest również obustronne nachylenie tarczy piły. Od F 45 ProDrive odróżnia go już zainstalowana technologia zastosowania. F 45 EvoDrive ustala automatycznie wewnętrzne i zewnętrzne wymiary z dostarczonych danych odnośnie grubości materiału. Zaletą są również dodatkowe funkcje, jak wymiary rowków, stożków oraz cięcia pod kątem, które znacznie ułatwiają pracę. Tak samo jak funkcja cięcia ukośnego i system zarządzania narzędziami. F 45 EvoDrive pozwala przechowywać 999 programów w celu szybkiego wyszukiwania ich za pomocą klawiatury. Zielonymi przyciskami nawigacji można przejrzyście przeglądać funkcje, wrócić do menu głównego lub wywołać poprzednią stronę. Praktyczne jest również dopasowanie jasności tła ekranu do warunków oświetlenia. Dzięki temu w każdej chwili ma się dokładny widok. Tutaj znajdą Państwo zaprogramowane i wbudowane ułatwienie w pracy.

Szczegóły:

 • w F45 EvoDrive zachowane są wszystkie funkcje sterowania z F45 ProDrive i dołożono jeszcze kilka
 • automatyczne przeliczanie wymiarów stożków w elemencie nieobrobionym przy ograniczniku równoległym i kątowym, biorąc pod uwagę grubość materiału i kąta nachylenia
 • funkcja cięcia krokwi z automatycznym ustaleniem brakującego konta lub wymiarów
 • rozszerzone zarządzanie narzędziami Zapisywanie pozycji podcinaka (podcinak 3 osi)*
 • ustalanie grubości tarczy i szerokości cięcia narzędzia głównego
 • ustalanie obrotów narzędzia głównego
 • max 100 zapisywanych narzędzi
 • funkcje dodatkowe Żłobki: z automatycznym, stopniowym ustawianiem ogranicznika równoległego, aż do przygotowania żłobka
 • funkcja przyrostowa: cięcia sekwencyjne z identycznym odstępem przy ograniczniku równoległym, obliczane obustronnie do tarczy piły
 • cięcia pod kątem: po odcięciu zbędnego materiału i podaniu kąta krawędzi, zostanie przygotowany gotowy produkt 999 programów

* wyposażenie opcjonalne

 

 

F45 ElmoDrive
NONPLUSULTRA TECHNIKI STEROWANIA.
F 45 ElmoDrive to najbardziej zaawansowana i kompleksowa technologia sterowania w historii pilarek. Umiejscowione sterowanie na wysokości oczu, łączy w sobie optymalną łatwość obsługi i przejrzystość z praktycznym i ergonomicznym zastosowaniem. Na 12’’ ekranie dotykowym łatwo dostępne są funkcje kalkulatora, geometrycznych kształtów, cięć ukośnych oraz sterowania narzędziami. Oczywiście dzięki F 45 ElmoDrive można elektromotorycznie sterować wszystkimi osiami. Również możliwe jest obustronne pochylanie agregatu piły. W dole ekranu można ustawić regularnie używane funkcje (funkcja pulpitu), co czyni pracę bardziej wydajną. F 45 ElmoDrive to jednostka sterująca, która może być powiązana z pakietem optymalizacji cięcia. W sumie, nic nie zbliża się do F 45 ElmoDrive, jeżeli chodzi o technologię sterowania. Dzień po dniu.

* Z odpowiednim wyposażeniem opcjonalnym

Szczegóły:

 • w F45 ElmoDrive zachowane są wszystkie funkcje sterowania z F45 ProDrive oraz F45 EvoDrive i dołożono jeszcze kilka
 • funkcja kalkulatora z przeniesieniem wyniku na osie
 •  formy geometryczne z automatycznym ustaleniem brakującego kąta lub wymiaru
 •  błędne skosy z automatycznym ustaleniem brakującego kąta lub wymiaru
 • wejście do podłączenia komputera, np. programy do optymalizacji docinania*
  9999 programów

* wyposażenie opcjonalne

 

Silnik

Napędy jednostronnego nachylenia z ręczną regulacją obrotów: Silniki wykonywane są zgodnie z zaleceniami Altendorf i są zoptymalizowane do pracy z piłami formatowymi. Wyposażone są w 20% wyższy moment obrotowy przy takim samym poboru mocy. Agregaty z trzema obrotami regulowane są ręcznie na 3/4/5000 obr./min.

Moc silnika:
5,5 kW (7,5 KM) z trzema prędkościami obrotów (wyposażenie standard)
7,5 kW (10 KM) z trzema prędkościami obrotów
11 kW (15 KM) z trzema prędkościami obrotów

 

Napęd VARIO z jednostronnym nachyleniem. Napęd ten reguluje bezstopniowo obroty w zakresie 2000-6000 obr./min. Dzięki dokładnemu dopasowaniu obrotów do obrabianego materiału, zwiększa się jakość cięcia oraz zwiększa okres używalności tarczy piły, co redukuje koszty.
5,5 kW (7,5 KM)
7,5 kW (10 KM)

Inne napięcia dostępne na życzenie

 

AGREGATY PODCINAKA: BEZ STRZĘPIEŃ I BEZPIECZNIE

Dwuosiowy agregat podcinaka. Elektromotoryczna regulacja wysokości i boczna, zaprogramowana wysokość tarczy podcinaka z szybkim podnoszeniem i obniżaniem, silnik 0,75 kW (1 PS), 8200 obr./min. Doposażenie wyłącznie w maszynach z przygotowaniem do wmontowania agregatu podcinaka.

 • Jednostronne nachylenie
 • Obustronne nachylenie
 •  Przygotowanie do wmontowania agregatu podcinaka

 

Trzyosiowy agregat podcinaka (RAPIDO Plus). Elektromotoryczna regulacja wysokości, boczna i szerokości cięcia, razem z tarczą piły, zaprogramowana wysokość tarczy podcinaka z szybkim podnoszeniem i obniżaniem, silnik 0,75 kW (1 PS) przy 8200 obr./min. Doposażenie wyłącznie w maszynach z przygotowaniem do wmontowania agregatu podcinaka.

 • Jednostronne nachylenie
 • Obustronne nachylenie
 • Przygotowanie do wmontowania agregatu podcinaka

 

System podcinania RAPIDO. Dzięki podcinakowi otrzymujemy niepostrzępione spody podczas cięcia powlekanych materiałów z płyty. RAPIDO umożliwia komfortową regulację szerokości cięcie, dzięki czemu skrócony zostaje jeden cykl roboczy do max. trzech minut. W przeciwieństwie do innych systemów podcinania, oszczędza się do 30 minut czasu, który przeznaczany jest na regulację dwustronnych podcinaków z podkładkami dystansowymi. Szerokość cięcia można dopasować precyzyjnie i bezstopniowo do szerokości cięcia piły głównej, bez konieczności demontowania podcinaka. Zakres regulacji: 2,8-3,8 mm.

 •  Jednostronne nachylenie, Ø = 120 mm
 • Obustronne nachylenie, Ø = 180 mm
Oświetlenie LED. Dzięki wysoce energooszczędnej technice LED, dobrze podświetlana jest niebezpieczna strefa podcinaka. 

 

PODWÓJNY WÓZEK PRZESUWNY

Podwójny wózek przesuwny. Wózek przesuwny Altendorf słynie ze swojej łatwości poruszania się i precyzyjnego biegu. Duże podwójne rolki przytrzymują bardzo dokładnie górny wózek w połączeniu z dolnym. Nie potrzeba dużej siły, aby z łatwością przesunąć wózek, porusza się bezpiecznie, jak po szynach. Ta jakość poruszania zachowana zostaje nawet, gdy wózek narażany jest na lata obciążeń i zabrudzenia. 

 • Długość wózka 2250 mm Długość wózka 3000 m
 •  Długość wózka 3200 mm M34205 Długość wózka 3400 mm
 •  Długość wózka 3800 mm, z podporą
 • Długość wózka 4300 mm, z podporą
 • Długość wózka 5000 mm, z podporą

Włącznik/Wyłącznik przy stole przesuwnym (brak w połączeniu z TIPSERVO- DRIVE) Przedłużenie wózka 840 mm

 •  Przedłużenie wózka 1200 mm
 •  Przedłużenie wózka 1600 mm, z podporą
 •  Przedłużenie wózka 2000 mm, z podporą

 

TIP-SERVO-DRIVE. Elektromotoryczny napęd Servo wózka przesuwnego odciąża ciało, w szczególności plecy, operatora maszyny. Przesuwa on wyłącznie najcięższe elementy lekko w przód i do tyłu. Elektroniczny sensor reaguje na najmniejszy nacisk ręką. Rezultat: Do pracy podchodzi się zrelaksowanym i utrzymuje pozycję w pionie. TIP-SERVO-DRIVE nie występuje w połączeniu z opcją włącznika/wyłącznika lub mocowania próżniowego na stole

 • Długość wózka 2250 mm
 •  Długość wózka 3000 mm
 •  Długość wózka 3200 mm
 • Długość wózka 3400 mm
 •  Długość wózka 3800 mm
 • Długość wózka 4300 mm
 • Długość wózka 5000 mm

 

Mocowanie próżniowe na wózku przesuwnym Altendorf, jako pierwszy na świecie zastosował mocowanie próżniowe, które jest wypróbowanym sposobem mocowania, w piłach formatowych. Centralny punkt zintegrowanego systemu wózka przesuwnego: wydajna pompa próżniowa, która wytwarza próżnie w rozmieszczonych na stole parach ssaków. Pojedyncze obszary ssące, ułożone wzdłuż stołu przesuwnego, mogą być indywidualnie sterowane przez naciśnięcie klawisza. Dzięki temu próżnia dopasowana zostanie do danego obrabianego elementu. Materiały obrabiane na całej powierzchni, takie jak drewno, materiał sztuczny, metale nieżelazne, podczas cięć pod kątem, skośnych cały czas są nieruchomo przymocowane do stołu przesuwnego. Aby zwolnic obrabiany element, wystarczy wyłącznie jeden nacisk kciuka – dla bezpiecznej, precyzyjnej i komfortowej pracy bez ręcznych źródeł błędów. Pięć, oddzielnych grup ssaków, nadają się do wszystkich długości stołów. Dodatkowe grupy ssaków dostępne po wcześniejszym kontakcie. Niedostępne w połączeniu z TIP-SERVO-drive!

 

Pneumatyczne rolki dociskające. Idealne do mocowanie elementów o grubości do 80 mm i w szczególności korzystne podczas obrabiania długich i cienkich materiałów, np. forniru. Podzielone na dwie części i sterowane oddzielnie. Wymagane przyłącze pneumatyczne z 6 barami.

 •  Dla stołu o długości 2250 mm, długość mocowania 1975 mm
 • Dla stołu o długości 3000 mm, długość mocowania 2725 mm
 • Dla stołu o długości 3200 mm, długość mocowania 2925 mm
 • Dla stołu o długości 3400 mm, długość mocowania 3125 mm
 • Dla stołu o długości 3800 mm, długość mocowania 3525 mm

 

PRZEKŁADNICA PROSTOPADŁA

OGRANICZNIK KĄTOWY ZE STAŁĄ 90° POZYCJĄ. Ogranicznik ten to codzienny pomocnik podczas precyzyjnych cięć elementów o różnych długościach i różnych kształtach. Ogranicznik można łatwo przesuwać, bez podnoszenia go. W wyposażeniu podstawowym dostępne jest przycinanie na długości 3200 mm, ustawiane na skali mierniczej.
Ogranicznik kątowy DIGIT L. Do 1/10 mm dokładnego ustawiania długości. Wyświetlacz pokazuje wszystkie ustawione wymiary. Dzięki centralnej jednostce pomiarowej i wyświetlacza, cały system jest kalibrowany podczas jednego procesu. Dodatkowo dołączone są wydajne akumulatory z ładowarką.
Dodatkowe prowadnice poprzeczne z rolkami podporowymi: Osoby, które chcą obrabiać ciężkie i duże elementy, do 250 kg, koniecznie musi zaopatrzyć się w to wyposażenie maszyny. Zalecane szyny: stal płaska, 10 x 60 mm (długość 2 x długość stołu + 500 mm). Szynę przypodłogową możemy wykonać na życzenie klienta.
Ściągane poszerzenie prowadnic poprzecznych: Opcja ta ułatwia cięcie długich/szerokich elementów i poszerza powierzchnie nośną ręcznego ogranicznika kątowego.

Ogranicznik poprzeczny: Ten, opatentowany przez Altendorf ogranicznik ze zintegrowanym wyrównywaniem długości, ułatwia precyzyjne cięcia pod kątem i skośne, w jednej funkcji. W obu pozycjach kąt odchylenia regulowany jest bezstopniowo o 49° i wyświetlany jest na skali mierniczej.

 

Ogranicznik poprzeczny z DIGT L i DIGIT LD. Do 1/10 mm dokładnego ustawiania długości. Wyświetlacz pokazuje wszystkie ustawione wymiary klap. Dzięki centralnej jednostce pomiarowej i wyświetlacza, cały system jest kalibrowany podczas jednego procesu. Dodatkowo dołączone są wydajne akumulatory z ładowarką. DIGIT LD cyfrowo wyświetla kąt: Możliwa jest dokładność ustawienia do +/- 1/100°. Wymiary długości obliczane są automatycznie, w zależności od kąta skosu. Ze zintegrowanym wyrównaniem długości. Dodatkowo dwa ograniczniki z pojedynczymi klapami i dostrajanie.
Ściągane poszerzenie prowadnic poprzecznych. Opcja ta ułatwia cięcie długich/szerokich elementów i poszerza powierzchnie nośną ogranicznika poprzecznego. Rozciągane jest na długość do 650 mm.
Prowadnice poprzeczne (PQS). System pracuje bez zakłóceń i bez odchyleń wymiarów. Masywna blokada 90° gwarantuje absolutną odtwarzalność prawego kąta. Ogranicznik odchylany jest po obu stronach pod kątem 47°, kąt nachylenia wyświetlany jest na zintegrowanym wyświetlaczu z dokładnością 1/100°. Dostrajanie gwarantuje najwyższą precyzję. Również zintegrowane: wyrównywanie długości, które odbywa się dzięki skali, po odchyleniu ogranicznika. Podcinanie na długości do 3500 mm.
Prowadnice poprzeczne z DIGIT L i DIGIT LD, stworzone specjalnie dla ogranicznika poprzecznego, prowadnice pokazują na wyświetlaczu wymiary długości wszystkich klap. Po nachyleniu linijki można łatwo ustawić długość. Dostrajanie odbywa się z dokładnością 1/10 mm, kąt pokazywany jest tak samo jak w standardowych prowadnicach poprzecznych. Tutaj redukowane są czasy przygotowywania do minimum. Wydajne akumulatory ładują się szybko dzięki zintegrowanej ładowarce. DIGIT LD wyświetla cyfrowo kąt: możliwe jest ustawienie z dokładnością =/- 1/100°. Wymiary długości obliczane są automatycznie, w zależności od kąta skosu. Dodatkowo dwie pojedyncze ograniczniki i dostrajanie
Poszerzenie prowadnic poprzecznych: Stałe poszerzenie na długości do 650 mm z dwoma oddzielnymi płaszczyznami ułatwia cięcie szerokich lub długich elementów. Rozciągane jest na długość do 650 mm.

 

Ogranicznik kątowy CNC UNO 90. Sterowany CNC ogranicznik UNO 90 ustawiony jest pod kątem 90° i umożliwia precyzyjne cięcie kątów oraz skosów. Klapa ogranicznika wysuwa się na długość do 1900 mm. Kto potrzebuje dłuższego ogranicznika, może zamontować dołączone przedłużenie, dzięki czemu otrzyma maksymalny wymiar 2900 mm.
Ogranicznik kątowy CNC DUO 90. Ogranicznik ten wyposażony jest w dwa sterowane CNC ograniczniki, które umożliwiają podcinanie na długości do 3500 mm. Ustawiony jest na stałe pod kątem 90°. Obrabiany element może być kładziony z obu stron ograniczniki. Ogranicznik CNC DUO 90 nie może być łączony ze sterowaniem F 45 ProDrive.
Ogranicznik poprzeczny CNC DUO Flex: Ogranicznik poprzeczny DUO Flex może być ręcznie regulowany o 47° tak, aby cięcia skośne i pod kątem mogły być wykonywane bezproblemowo i komfortowo. Wyposażony jest w automatyczne wyrównywanie długości i dwa motorycznie przesuwane klapy (długość przycinania do 3500 mm). Zmiana między przednią a tylną pozycją odbywa się bez konieczności podnoszenia ogranicznika. Klapy ogranicznika używane są z obu stron. Dzięki temu można wykonywać jednym cyklem różne cięci skośne, np. kliny. Nie można go łączyć ze sterowaniem F 45 ProDrive.
Poszerzenie prowadnic poprzecznych: Opcja ta ułatwia cięcie długich lub szerokich elementów. Rozciągane jest na długość do 650 mm.
UNO 90 (ściągane)
DUO 90 (nieściągane)
DUO FLEX (ściągane)

 

PRZEKŁADNICA RÓWNOLEGŁA

Ogranicznik równoległy z ręcznym dostrajaniem. Ogranicznik można łatwo przestawiać a dzięki dostrajaniu, możliwe jest jego bardzo dokładne justowanie. Łatwość poruszania się ogranicznika wynika z zastosowania chromowanego systemu okrągłych drążków. Gdy zajdzie potrzeba podzielenia dużych płyt, ogranicznik może zostać obniżony za pomocą uchwytu, który znajduje się po powierzchnią stołu.

 • Szerokość cięcia 800 mm Szerokość cięcia 1000 mm
 •  Szerokość cięcia 1300 mm
 • Szerokość cięcia 1600 mm

 

DIGIT X. Cyfrowy wyświetlacz szerokości cięcia ogranicznika równoległego z ręcznym dostrajaniem. Ten elektroniczny system gwarantuje dokładną i szybką regulację ogranicznika. Powracające wartości cięcia są dokładnie odtwarzalne. Można je odczytać na wyświetlaczu DIGIT X. Gdy tarcza piły jest pochylona, korekta wymiarów ogranicznika wyświetlana jest cyfrowo na wyświetlaczu LCD sterowania maszyny. System działa bez zużycia i jest odporny na kurz. Po przełożeniu prowadnicy w pionie lub poziomie, korekta wymiarów odbywa się automatycznie.

 •  Szerokość cięcia 800 mm
 • Szerokość cięcia 1000 mm
 •  Szerokość cięcia 1300 mm
 • Szerokość cięcia 1600 mm

 

Ogranicznik równoległy CNC. Ogranicznik równoległy sterowany CNC można sterować z prędkością 250 mm/sek. i z dokładnością =/- 1/10 mm. Pięciokrotnie ułożony, precyzyjny system łożysk kulkowych nie wymaga konserwacji i dokładnie tak samo jak silnik, jest dobrze chroniony w profilu aluminiowym. Ogranicznik automatycznie rozpoznaje swoją pozycję, w szczególności w obszarze zagrożenia tarczy piły. Wyposażony jest w wyłącznik awaryjny, aby wykluczyć niebezpieczeństwo zakleszczenia. Korekta wymiarów położonych na płasko lub pod kątem profili ogranicznika odbywa się automatycznie, również przy nachylonej tarczy piły.

 •  Szerokość cięcia 800 mm
 • Szerokość cięcia 1,000 mm
 • Szerokość cięcia 1,300 mm
 • Szerokość cięcia 1,600 mm

 

 

JESZCZE WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI ULEPSZENIA PRACY

 

DODATKI

Skrzynka na narzędzia. Praktyczna skrzynka na narzędzia znajduje się w podnoszonej obudowie. Można do niej schować do sześciu nośników narzędzi (maksymalna średnica tarczy piły to 550 m). W zakresie dostawy dostępne są cztery nośniki narzędzi. Warunkiem dla tej opcji jest minimalna długość podwójnego wózka – 3000 mm.
Przednia rolka: Przednia rolka jest pomocna podczas cięcia długich elementów przy ograniczniku równoległym. Jej długość to 300 mm. Można ją ustawić za pomocą uchwytu o 90° po wózkiem przesuwnym (minimalna długość to 3000 mm).
STEG. STEG odciąża operatora podczas formatowania dużych płyt.
Uchwyt na dokumenty Praktyczny uchwyt znajduje się tuż obok sterowania na wysokości oczu. Lista części przytrzymywana jest klamrą, dzięki czemu wszystkie notatki są w ciągłym zasięgu wzroku.

Podwójny ogranicznik skosów DUPLEX: Ograniczniki DUPLEX umożliwiają bardzo szybkie, bezstopniowe i dokładne cięcia pod katem w przedziale 0°-90°. Przy ustawieniu na 45° skos może być cięty z obu stron bez przestawiania ogranicznika. Regulacja wymiarów odbywa się przez lupę, skalę mierniczą i skalę do regulacji długości. Wszystkie warianty DUPLEX można umiejscawiać bezproblemowo na całej długości.

 •  Podcinanie na długości do 1350 mm
 •  Podcinanie na długości do 2150 mm
DUPLEX D. Wyposażone jest w cyfrowy wyświetlacz kąta, który pokazuje wartości z dokładnością 1/100°. Ustawiany dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi kąta i analogowej skali długości, z wyrównywaniem długości, dodatkowo baterie.
• Podcinanie na długości do 1350 mm
• Podcinanie na długości do 2150 mm

DUPLEX DD. Ograniczniki DUPLEX DD jest opatentowany na całym świecie. Najważniejsze zalety: odpadają kosztowne przeliczenia i cięcia próbne. Ekskluzywna, precyzyjna elektroniczna jednostka Altendorf DUPLEX DD oblicza wymiary długości w zależności od kąta skosu, z obu stron ogranicznika, i cyfrowo pokazuje obie wartości. Sterowanie cyfrowym wskaźnikiem kąta i cyfrowym wskaźnikiem długości z automatycznym wyrównywaniem długości. Dodatkowo baterie.

 •  Podcinanie na długości do 1350 mm
 •  Podcinanie na długości do 2150 mm
Ręczny docisk szybkomocujący: Alternatywa dla pneumatycznego docisku szybkomocującego. Ręczny docisk umieszcza się łatwo na wózku przesuwnym i bezproblemowo się go blokuje, przy czym obrabiany elementy jest odpowiednio mocno przytwierdzony do wózka i ogranicznika kątowego. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo, które nie kosztuje zbyt dużo.

Pneumatyczny docisk szybkomocujący. Zabezpiecza obrabiany element na podwójnym wózku. Bezprzewodowy, sterowany pilotem, wytwarza nacisk o wartości max. 1000 N. Obrabiany element leży stabilnie dzięki niemu przy ograniczniku kątowym. Można mocować przedmioty o max. grubości 170 mm. Dostarczany z jednym lub dwoma urządzeniami mocującymi. Przyłącze pneumatyczne (6 bar) wykonywane na życzenie klienta.

 • Z jednym urządzeniem mocującym (zakres mocowania 0-90 mm)
 • Z dwoma urządzeniami mocującymi (zakres mocowania 0-90 mm)
 •  Z jednym urządzeniem mocującym (zakres mocowania 80-170 mm)
 • Z dwoma urządzeniami mocującymi (zakres mocowania 80-170 mm)
Laserowy wskaźnik linii cięcia: Dokładnie pokazuje wszystkie linie cięcia, przydatny podczas podcinania lub wycinania kontur, np. stopnie schodów. Oszczędza czas i materiał. 

PALIN, w połączeniu z ogranicznikiem kątowym, umożliwia dokładne, równoległe lub stożkowe cięcia długich, wąskich elementów. Dzięki bocznym ogranicznikom obrabianego elementu, w systemie pomiarowym nie występują straty cięć wzdłużnych. Również bez przesuwania PALIN operator może ciąć równolegle części różnej długości, szybko i dokładnie. Inna zaleta: Po zdjęciu systemu pomiarowego można używać PALIN, jako podpory obrabianego elementu. Dostępny również jest PALIN D z cyfrowym wskaźnikiem wymiarów i dostrajaniem.

 • Regulowany skalą pomiarową
 • Regulowany cyfrowym wskaźnikiem z dostrajaniem, dodatkowo baterie
Urządzenie spryskujące: Dla tworzyw sztucznych z niską temperaturą topnienia, i do niektórych stopów metali lekkich zalecamy używać urządzenia spryskującego. Wasze Altendorf tnie czysto, bez strzępów i dokładnie metale nieżelazne i materiały sztuczne. 

 

Dane techniczne

Zapotrzebowanie na powierzchnię:
A. Ręczne przestawienie: Szerokość cięcia mm + 280
A. Motoryczne przestawienie: Szerokość cięcia mm + 360
B. Długość wózka mm + 360
C. Długość wózka mm + 290
Ogranicznik kątowy 1,890 - max. 3,420 mm
D. Ogranicznik poprzeczny + prowadnice poprzeczne 1,960 - max. 3,690 mm
Ogranicznik kątowy CNC UNO/DUO 2,200 - max. 3,670 mm
Waga maszyny: kg w zależności od konfiguracji 870-1170
Wysokość stołu roboczego mm 910

Skontaktuj się z nami
  Call Now Button